Jesteś tutaj:
>
>
Izolacja stropu – 2016-05-03 – Strzebieszew

Izolacja stropu / Strzebieszew

  

Inwestycja zrealizowana w Strzebieszewie w dniu 2016-05-03. Izolacja natryskiwana na stop domu jednorodzinnego bezpośrednio na płyty OSB. Powierzchnia ok 92 m2, grubość natrysku 20cm, zastosowana pianka otwartokomórkowa Izopianol 03/10N klasa S, izolacyjność cieplna λm – (0,034 – 0,037) W/(m-K), temperatura zewnętrzna – ok 18 stopni C, temperatura wewnętrzna – ok 22 stopni C (przy rozpoczęciu natrysku), wilgotność ok 59%. Inwestycja była o tyle skomplikowana, że szczyt dachu znajdował się na wysokości ok 1,5m od powierzchni stropu, przez co manewrowanie pistoletem, a tym samym strumieniem piany było znacząco utrudnione. Dodatkowo ze względu na to, że poddasze nie posiada przeznaczenia użytkowego, Właściciel zdecydował się na zamontowanie w nim jedynie niewielkich otworów wentylacyjnych oraz zrezygnował z montażu podłogi. Aplikator mógł zatem poruszać się jedynie po zamontowanych w stropie legarach.

 

APS-docieplenia.pl || Realizacja natrysku pianki poliuretanowej Izopianol 03/10 N03 Klasa S w Strzebieszewie w dniu 2016-05-03

 

Realizacja natrysku, ze względu na trudne warunki aplikacji zajęła ok 6h + przygotowanie sprzętu ok 1h (rozgrzanie materiałów, rozwinięcie węży, podłączenie). Całość zrealizowana z wykorzystaniem sieci elektroenergetycznej Właściciela nieruchomości. Wykonanie izolacji z wełny mineralnej na porównywalnej powierzchni mogłoby szacunkowo zając od 3-4 dni roboczych oraz kosztować w okolicach 4 200 zł – 5 500 zł (przy założeniu ceny 26zł za m2 wełny mineralnej o grubości 20cm, robociźnie na poziomie ~30zł/m2 oraz podliczeniu pozostałych materiałów konstrukcyjnych).

 

Poniżej krótka dokumentacja fotograficzna wykonanej inwestycji:

Partnerzy strategiczni

Marka nadrzędna APS-docieplenia.pl Właściciel technologii
Producent systemów poliuretanowych
Producent polioli poliestrowych oraz systemów poliuretanowych