Chłodnie

Skuteczna izolacja termiczna jest niezwykle istotna, szczególnie w dobie rosnących cen za energię elektryczną. W przypadku chłodni efektywność cieplna pomieszczenia i budynku mają znaczenie wręcz kluczowe, a zastosowana metoda izolacji musi spełniać wygórowane parametry materiałowe.

 

Natrysk pianki poliuretanowej jest idealną metodą zabezpieczenia chłodni przed stratami ciepła, pozostając przy tym metodą nieinwazyjną dla przechowywanego towaru oraz bardzo szybką w wykonaniu. Z naniesionego materiału nie uwalniają się żadne szkodliwe substancje. Wymienione zalety wraz z brakiem mostków termicznych w poprawnie wykonanej izolacji  powoduje, że natrysk pianki jest najlepszą obecnie dostępną technologią izolacji. APS-docieplenia dysponuje urządzeniami najwyższej klasy umożliwiającymi uzyskanie doskonałych parametrów technicznych przy natrysku. W połączeniu ze stosowanymi składnikami mieszanin od wiodącego producenta zapewniamy uzyskanie doskonałej izolacji i wysoką wydajność prac.

 


 

Proszę zwrócić uwagę, że każdą naszą realizację kończymy audytem termowizyjnym wykonanej izolacji !

Realizacje powiązane

Izolacja chłodni wykonana w dniach 03.06 oraz 07.06.2018. Pianka natryskiwana na ściany, sufit i podłogę w celu stworzenia szczelnej komory, do której wpompowywany będzie azot. Proces ma za zadanie wydłużyć przydatność do spożycia przechowywanych owoców i warzyw, przez zahamowanie procesów gnilnych następujących bezpośrednio po ich zbiorze. Powierzchnia natrysku – 254 m2, grubość na ścianach i suficie (200 m2) – 10cm, na podłodze (54m2) – 4cm. Zastosowana pianka Purios H oraz Purios HR

Inwestycja zrealizowana w miejscowości Orszewice k. Kutna w dniu 2016-07-18. Izolacja natryskiwana ściany oraz strop chłodni, służącej jako przechowalnia owoców i warzyw. Powierzchnia natrysku – 300 m2, grubość natrysku 2cm, temperatura wewnętrzna ok 17 stopni C, wilgotność ok 65%. Natrysk wykonywany był na istniejące docieplenie ze styropianu w celu zwiększenia izolacyjności cieplnej budynku, eliminacji mostków cieplnych oraz uszczelnienia konstrukcji.

Partnerzy strategiczni

Marka nadrzędna APS-docieplenia.pl Właściciel technologii
Producent systemów poliuretanowych
Producent polioli poliestrowych oraz systemów poliuretanowych