Docieplenie / Izolacja dachu

Termomodernizacja dachu przy użyciu natryskiwanego poliuretanowego systemu zamkniętokomórkowego skutkuje spadkiem kosztów związanych z ogrzewaniem w granicach 30 – 70 % w skali roku, eliminując przy tym koszty związane z pracami remontowymi tradycyjnych pokryć. Należy zaznaczyć, że warstwy poliuretanu można nanosić bez przeszkód na blachę, papę, drewno, eternit, z uwagi na wysoką adhezję systemów w zasadzie do wszystkich materiałów.

 


 

Natrysk można przeprowadzić w jednej z następujących opcji:

  • układ dwukomponentowy składający się z warstwy zamkniętokomórkowej pianki poliuretanowej oraz zewnętrznej warstwy zabezpieczającej przed promieniowaniem UV. Stanowi to kompletny system dachowy będący najlepszym i najbardziej korzystnym ekonomicznie rozwiązaniem w przypadku termomodernizacji i/lub hydroizolacji i zapewnienia zamknięcia przepustów dachowych.
  • układ oparty jedynie na warstwie pianki zamkniętokomórkowej – do zastosowań w przypadku stropodachów od strony zewnętrznej, jak również posadzek i izolacji instalacji ogrzewania podłogowego
  • natrysk systemu opartego o polimocznik – bardzo cienkiego i zabezpieczającego konstrukcję mechanicznie

 

Odpowiednio zaaplikowany i dobrany system o dobrych parametrach zapewnia całkowitą hydroizolację dachu i z zależności od grubości i rodzaju zastosowanej pianki zamkniętokomórkowej może stanowić skuteczną termoizojację. System wskutek wysokiej sztywności i niskiego ciężaru wyraźnie wzmacnia mechanicznie konstrukcję, umożliwiając poruszanie się po dachu bez uszczerbku na jego warstwach wewnętrznych.

 

Cena pianki:

Partnerzy strategiczni

Marka nadrzędna APS-docieplenia.pl Właściciel technologii
Producent systemów poliuretanowych
Producent polioli poliestrowych oraz systemów poliuretanowych