Jesteś tutaj:
>
>
Oferta specjalna!

Oferta specjalna!

  

APS-docieplenia.pl

 

Wykonaj docieplenie domu pianą PUR w okresie zimowym oraz szybciej zrealizuj pozostałe prace budowlane. Oferujemy promocyjne ceny na wykonanie usługi natrysku piany. Promocja dotyczy docieplenia i izolacji poddaszy, stropów, dachów wewnętrznych, ścianek działowych oraz wszystkich miejsc, w których możliwe jest zastosowanie piany otwartokomórkowej.

Pracujemy na pianach:
Purios (klasa palności E/ F/ F z dodatkowymi antypirenami)
Ekoprodur (klasa palności E/ F)
Synthesia (klasa palności E/ F)

 

 

PURIOS

Purios ET i Purios S są piankami poliuretanowymi produkowanymi przez Firmę Purinova Sp. z o.o. w Bydgoszczy. Purios ET (dawniej Izopianol 03/10N klasa ET) jest najprostszą pianą otwartokomórkową o klasie palności F oraz współczynniku przewodności cieplnej równym λm – (0,037 – 0,039) W/(m∙K). Purios E jest pianką bardzo podobną, jednakże jej klasa palności została obniżona do poziomu E. Purios S (dawniej Izopianol 03/10N klasa S) różni się tym, że zawiera dodatkowe antypireny spowalniające palność materiału oraz powodujące, że staje się on samogasnący. Sam materiał posiada również niższy deklarowany współczynnik przewodności cieplnej – λm – (0,034 – 0,037) W/(m∙K), ze względu na wyższą gęstość gotowej izolacji (w granicach 13 kg/m3). To jak piana wygląda (Purios ET) i jak się układa można zobaczyć na poniższym filmie:

 

 

EKOPRODUR

Ekoprodur jest marką należącą do Firmy PPC Prodex z siedziba w Brzegu Dolnym. Zarówno Ekoprodur S0310 Klasa F jak i Ekoprodur S0310 Klasa E posiadają współczynnik przewodnictwa cieplnego na poziomie λm – (0,037 – 0,039) W/(m∙K), różnią się od siebie klasą palności materiału. To jak piana wygląda (Ekoprodur S0310 Klasa F) i jak się układa można zobaczyć na poniższym filmie:

 

 

SYNTHESIA

Synthesia International jest producentem pian funkcjonujących pod nazwą Poliuretan Spray S. Firma należy do międzynarodowej grupy, której właścicielem jest Synthesia Española z siedzibą w Hiszpani. Na rynku Polskim obecna jest od roku 2014. Na świecie Synthesia jest jednym z największych producentów polioli poliestrowych. Materiał posiada współczynnik przenikalności cieplnej na poziomie λm – (0,036) W/(m∙K) oraz dwie klasy palności E i F.

Wszystkie stosowane przez nas pianki to dwukomponentowe, natryskowe system poliuretanowe przeznaczony do wykonywania wewnętrznych izolacji termicznych i akustycznych dachów, poddaszy, zadaszeń, stropów i ścian. Każda z nich z powodzeniem można zastosować w konstrukcjach drewnianych, murowanych i stalowych. Są to uniwersalne system, który sprawdzą się zarówno w obiektach mieszkalnych i przemysłowych, jak i w obiektach użyteczności publicznej, takich jak hotele, szpitale, hangary itp. Zarówno piany Purios, jak i Ekoprodur oraz Synthesia o klasyfikacji ogniowej E, są materiałem samogasnącym, niekapiącym, którego płomień podczas pożaru nie przekracza 150mm. Dodatkowo po zabudowanie płytami GK klasyfikacja palności dla obu materiałów została określona przez Instytut Techniki Budowlanej na poziomie B-s1,d0, co oznacza, że:

  • B – (Euroklasa określająca palność materiału) – zapalność małym płomieniem przez 60s Fs < 150 mm, ograniczony udział w pożarze
  • S1 – (Euroklasa określa ilość i szybkość wytwarzania dymu w warunkach pożaru) – prawie bez dymu
  • d0 – (drugi rodzaj podklasy, który charakteryzuje możliwość wytwarzania płonących kropli i/lub odpadów przez palący się wyrób) – brak płonących kropel

Więcej nt palności materiału można przeczytać na stronie Murator Plus.

Masz pytania? Chcesz docieplić własny dom? Poszukujesz innego rodzaju piany o innym zastosowaniu? Zadzwoń – 792 693 608 lub napisz biuro@aps-docieplenia.pl.

 

 

Do każdej realizacji Audyt termowizyjny w cenie wykonania usługi natrysku piany. Możliwość wykonania zdjęć przed i po inwestycji, jak również sprawdzenia pozostałej części domu jak np. okna, drzwi, ściany.

Partnerzy strategiczni

Marka nadrzędna APS-docieplenia.pl Właściciel technologii
Producent systemów poliuretanowych
Producent polioli poliestrowych oraz systemów poliuretanowych