Jesteś tutaj:
>
>
Izolacja chłodni / Dmosin

Izolacja chłodni / Dmosin

  

Izolacja chłodni wykonana w dniach 03.06 oraz 07.06.2018. Pianka natryskiwana na ściany, sufit i podłogę w celu stworzenia szczelnej komory, do której wpompowywany będzie azot. Proces ma za zadanie wydłużyć przydatność do spożycia przechowywanych owoców i warzyw, przez zahamowanie procesów gnilnych następujących bezpośrednio po ich zbiorze.

Powierzchnia natrysku – 254 m2, grubość na ścianach i suficie (200 m2) – 10cm, na podłodze (54m2) – 4cm. Wilgotność wewnętrzna ok 52%, temperatura ok 20 stopni. Pianka na sianach została nietryknięta bezpośrednio na mur, na podłodze na wylewkę o grubości ok 30 cm, na suficie na styropian. Po izolacji na podłodze została wylana posadzka o grubości ok 13cm, co miało zapewnić możliwość poruszania się wewnątrz wózkiem widłowym oraz wysoki skład (ok 4m) pojemników z owocami i warzywami.

 

 

Do wykonania prawidłowej izolacji zostały wykorzystane dwa rodzaje pianki:

  • Purios H – przenikalność cieplna λm – (0,020 – 0,022) W/(m-K) / gęstość w produkcie gotowym -ok 33 – 35kg/m3
  • Purios HR – przenikalność cieplna λm – (0,020 – 0,022) W/(m-K) / gęstość w produkcie gotowym -ok 55 – 60kg/m3

Położenie pianki o wyższej gęstości na podłogę miało na celu umożliwienie poruszania się po niej ciężkim sprzętem, bez obawy przed zarwaniem. Zastosowanie materiału o gęstości ok 35kg/m3 wiązało by się z ryzykiem popękania posadzki nad naciskiem towaru. Podłoga nie była dodatkowo zbrojona. Realizacja natrysku zajęła łącznie ok 20h, łącznie z przygotowaniem sprzętu oraz zabezpieczeniem drzwi i agregatu chłodniczego. Całość została zrealizowana z własnym źródłem prądu.

 

Poniżej kilka zdjęć z realizacji:

Partnerzy strategiczni

Marka nadrzędna APS-docieplenia.pl Właściciel technologii
Producent systemów poliuretanowych
Producent polioli poliestrowych oraz systemów poliuretanowych