Jesteś tutaj:
>
>
Audyt Termowizyjny

Audyt Termowizyjny

  

Wykonaliśmy audyt termowizyjny jednego z podwarszawskich domów. Nieruchomość wybudowana ok 10 lat temu przez lokalnego dewelopera. Całość zaizolowana wełną mineralną oraz przykryta płytami GK. Efekty zastosowania tego rodzaju izolacji widoczne są gołym okiem na zdjęciach z kamery, oraz odczuwalne przez domowników w każdej chwili korzystania w pomieszczeń na piętrze budynku.

 
APS-docieplenia.pl
 

Wszelkie budynki z rynku pierwotnego i wtórnego mogą posiadać wady ukryte, które znacząco mogą domownikom obniżyć komfort korzystania z danej nieruchomości. Badanie kamerą termowizyjną pozwala przynajmniej cześć z nich wyeliminować. Miejsca w których pojawiają się mostki termiczne byłby doskonale widoczne, gdyby w pomieszczeniach dodatkowo zdemontowano płyty GK. Na poniższych zdjęciach zobaczyć można jedynie największe ubytki ciepła, jakie występowały w danych pomieszczeniach. Doskonale za to widoczne były obszary, w których wełna mineralna opadła ze sznurków, skurczyła się, oraz przestała spełniać swoją rolę. 

Na szczęście istnieją rozwiązania, które pozwalają w/w defekty wyeliminować. Jest to natrysk pianki  poliuretanowej, która przez swoje własności pozwala na stworzenie izolacji bezszwowej, nie posiadającej mostków termicznych oraz doskonale przylegające do każdej z natryskiwanych powierzchni. W efekcie można uzyskać ocieplenie, które przez wiele lat nie opadnie, nie zbryli się, i nie zmieni znacząco swojego współczynnika przenikalności cieplnej. 

 

Poniżej kilka zdjęć z audytu:

 

Partnerzy strategiczni

Marka nadrzędna APS-docieplenia.pl Właściciel technologii
Producent systemów poliuretanowych
Producent polioli poliestrowych oraz systemów poliuretanowych